استاد زبان بدن
زبان بدن

استاد زبان بدن کیست ؟

استاد زبان بدن کیست ؟Reviewed by پویا ودایع on Apr 19Rating:

به نظر شما استاد زبان بدن کیست ؟

چه کسی می تواند این مهرات را به دیگران یاد بدهد روانشناسان یا مدرسان آزاد و یا حتی پزشکان ؟

سوالی است که چند روز پیش در کلاس درس مطرح شد و جواب خیلی زا دوستان و حضار در کلاس برای من جالب بود . جواب های داده شد که شاید این جواب ها را یک کارشناس خبره می توانست بدهد . باعث شد اسن مطلب را در سایت قرار دهم تا با تاریخچه زبان بدن و استفاده ان در مذاکره اشنا شوید .

اول دوست دارم به سابقه زبان بدن در دنیا بپردازم . در زمان جنگ جهانی دوم سخنرانی های هیتلر بود که موتور محرک ارتش بی نطیر المان در جنگ بود . هیتلر بی‌شک یک سخنران ماهر و بسیار توانمند بود، او توانست در یک دوره تاثیر گذار  در تاریخ آلمان، با القای حس میهن‌پرستی و ایجاد امید در دل میلیون‌ها آلمانی وطن پرست آنها را متقاعد کند و با نیات خود هماهنگ کند و بتواند یک هسته متحد را در المان شکل دهد . ما شاید  سخنرانی‌های هیتلر را با زیرنویس یا دوبله انگلیسی ببینیم، اما چیزی که در اجرای این سخنرانی‌ها جالب است، مهارت و نوع زبان بدن، اشارات و میمیک‌های صورت هیتلر است، این نوع سخنرانی گرچه در دوران جنگ جهانی دوم توسط متفقین در کاریکاتورها و فیلم‌های کمدی به مسخره  گرفته می‌شد، اما در مقام عمل بسیار موفق بودند و هیتلر نخستین سیاستمداری بود که از زبان بدن در سخنرانی هایش استفاد می کرد .هیتلر یک خطیب ماهر مادرزاد نبود و گفته می‌شود که با تمرین و ممارست و آموزش، رفته‌رفته شیوه سخنرانی  و زبان بدن  را آموزش دیده بود.
در همان سالها سخنرانی های پر شکوه هیتلر   ، یک عکاس به نام هاینریش هافمن ، از جریان تمرین یکی از سخنرانی‌های او عکس‌هایی تهیه کرده بود، در این تمرین هیتلر در ضمن گوشی دادن به صدای سخنرانی ضبط‌شده  خود ،  زبان بدن را تمرین می‌کرد و با دیدن عکس های خود حرکات زبان بدن را اصلاح می کرد .

نمونه ای از این عکس ها رو می توانید اینجا و در کتاب جدید من  زبان بدن در مذاکره رویت کنید .

برای استاد شدن و یا یادگیری کامل زبان بدن شما نیاز به منابع کافی و کامل دارید و تحقیق و پژوهش در این باره که زبان بدن چیست ؟ و چرای آن در فرهنگ های مختلف  چیست ؟ برای یادگیری توصیه می کنم از منابع هراوارد و اکسفورد و کتاب های روانشناختی استفاده کنیید .    یک مدرس خوب باید روانشناخت خوبی باشد و بتواند تمام جوانب را درک کند . برای تحصیل و یا یادگیری حتما توصیه می کنم به کشور های دیگر سفر و کسب تجربه نمایید . تمام کتاب های این حوزه را بخوانید و یادداشت برداری کنید . یک پروژه برای خودتان تعریف کنید و ان را اجرا کنید .مطالب را دسته بندی کنید و برای انها یک مقاله بنویسید ، تقلید از روی کتاب ها خارجی نکنید انها برای فرهنگ ان کشور نوشته شده اند و نه برای استفاده در کشور ما ایران و روی هر یک از موضوعات با کارشناسان و روانشناسان خبره  مشورت نمایید . 

 

 

photo_2016-05-22_15-57-49

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *